Menu

Aleksandra Kutz

Artystka i dziennikarka.

Zaangażowana w sprawy charytatywne na rzecz podnoszenia jakości życia i zwiększania świadomości społecznej. Ceniona postać w świecie motoryzacji i sztuki, aktywnie jeździ na motocyklu, posiada licencję enduro, startuje w zawodach, organizuje mistrzostwa oraz jest samochodowym kierowcą rajdowym.
Widzom znana m. in. z takich programów telewizyjnych jak „Ola w trasie”, „Najgorszy polski kierowca” czy „Przyjazne Motocyklistom” oraz licznych audycji radiowych i prelekcji. Dziennikarka radiowa i prasowa.
Redaktor kwartalnika literackiego „Literacje”. Reżyseruje maluje i pisze. Obecnie kończy dwa filmy dokumentalne. Lotnictwo ma we krwi.
Jest członkiem kapituły przyznającej nagrody najlepszym pilotom na świecie. Wysokie loty to jej specjalność.


Adam Kornacki

Dziennikarz motoryzacyjny, producent programów TV, prezenter, kierowca wyścigowy, perkusista, kolekcjoner gitar, miłośnik mocnej muzyki – czyli Adam Kornacki.
Tak, to ja. Muszę Wam powiedzieć, że dziennikarstwo motoryzacyjne jest moim pierwszym i jak na razie jedynym wykonywanym zawodem.
Ta przygoda rozpoczęła się już w klasie maturalnej, kiedy napisałem pierwszy tekst o instalacjach gazowych w samochodach do tygodnika MOTOEXPRESS. Zdawałem wówczas egzaminy na Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, a za dziennikarski dorobek można było otrzymać dodatkowe punkty.
W trakcie studiów pisałem do tygodnika MOTOR, w którym udało mi się zdobyć mnóstwo dziennikarskiego doświadczenia. Od 1996 zdałem egzamin na licencję wyścigową, a w maju 1997 rozpocząłem starty w Mistrzostwach Polski za kierownicą pucharowego Fiata Cinquecento Sporting. Pierwszy start 11 maja 1997 roku zakończył się… spektakularnym dachowaniem!

Teraz prowadzę programy w TVN TURBO, jeżdżę po Polsce i świecie, spotykam się z ludźmi związanymi z motoryzacją, prowadzę największe imprezy motoryzacyjne w Polsce, okazjonalne pojawiam się na torach wyścigowych, bo wciąż kocham uczucie klejenia się wyścigowej opony do asfaltu. Przebiegłem maraton, jeżdżę na nartach, pływam z rodziną motorówką i żaglówką regatową, kolekcjonuję gitary i czasami nawet na nich gram.